چربی گیر API

سیستم پکیج چربی گیر API نوعی سیستم جداسازی ذرات چربی و روغن از آب می باشد که بر اساس اختلاف وزن ذرات مایع و جامد در آب عمل می کند. در این فرآیند ذرات چربی، گریس، روغن و … در فاضلاب به دلیل داشتم وزن کمتر روی آب قرار می گیرد ذرات با وزن سنگین تر از آب ته نشین می شوند.
چربی گیر API

چربی گیر API یا (American Petroleum Institute) از کاربردی‌ترین دستگاه های حذف روغن و نفت از آب می باشد که در پالایشگاه‌های صنعتی کاربرد دارد. طراحی و ساخت چربی گیر API بر اساس جداسازی چربی و روغن غیر امولسیونی و نامحلول در آب انجام می گیرد.

طراحی، تولید و قیمت چربی گیر API

اساس کار این فرآیند بر پایه اختلاف دانسیته آب و روغن می باشد. گروه مهندسین مهاب، سازنده دستگاه چربی گیر API و تجهیزات تصفیه فاضلاب می باشد. قیمت دستگاه چربی گیر API، از عوامل مهم در انتخاب استاندارهای یه پکیج چربی گیر می‌باشد. سیستم پکیج چربی گیر API نوعی سیستم جداسازی ذرات چربی و روغن از آب می باشد که بر اساس اختلاف وزن ذرات مایع و جامد در آب عمل می کند. در این فرآیند ذرات چربی، گریس، روغن و… در فاضلاب به دلیل داشتم وزن کمتر روی آب قرار می‌گیرد. ذرات با وزن سنگین‌تر از آب ته نشین می شوند.

پکیج چربی گیر API چیست؟

یکی از عمده ترین مشکلات کارخانجات و پالایشگاه های صنعتی، وجود نفت، روغن و ذرات کلوئیدی در آب می باشد که آسیب جدی به محیط زیست وارد می‌کنند. بر همین اساس موسسه نفت آمریکا استاندارهای ساخت چربی گیر را برای شرکت‌های تصفیه آب و فاضلاب مطرح نموده است.

این سیستم‌ها از نیروی جاذبه برای جداکردن آلاینده‌ها و روغن از جاذبه‌ی زمین استفاده می کند. پکیج چربی گیر API و چربی گیر CPI براساس چگالی روغن و آب تعیین می‌شود. روغن که نسبت به آب چگالی کمتری دارد و سبک‌تر است بر روی آب شناور می‌ماند. برای همین جداسازی روغن از آب آسان انجام می‌گیرد.

روش کار سیستم چربی گیر فاضلاب API

چربی‌گیر API جاذبه معمولی از نیروی جاذبه برای جدا کردن روغن و سایر آلاینده‌ها از آب استفاده می‌کنند. چربی‌گیر API جاذبه معمولی به این دلیل کار می‌کند که روغن از چگالی کمتری نسبت به آب برخوردار است. بنابراین، هنگامی که آب حاوی روغن درون چربی‌گیر API جاذبه معمولی قرار می‌گیرد.

روغن به سمت بالا می‌رود، مواد جامد و رسوبات نیز به پایین فرو می‌روند. آب در وسط می‌ماند. سپس روغن از قسمت بالایی توسط یک پارو جمع می‌شود و دفع می‌شود. در حالی که آب برای پردازش بیشتر یا از طریق مجرای خروجی کنار مخزن جریان دارد و یا در محیط آزاد می‌شود. مواد جامد و لایه رسوب از پایین در یک پمپ لجن برای دفع تراشیده می‌شوند.

کاربرد چربی گیر API در صنایع گوناگون


هر چربی‌گیر API جاذبه معمولی روغن و آب را از طریق فرآیند های کمی متفاوت از هم جدا می‌کند. بسته به نوع استفاده آن‌ها برای یک شرکت یا صنعت خاص، برخی از پکیج چربی گیر API جاذبه معمولی ها بهتر از دیگران است. کارخانه‌ها، رستوران‌ها، مشاغل تجاری و بخش‌های دریایی می توانند برای محیط زیست کارآمدتر، سالم‌تر و بهتر از چربی‌گیر API کنند. زیرا آن‌ها با استفاده از این سیستم‌های تصفیه آب، استفاده از دیگر سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی را آسان می‌کنند.

پکیج چربی گیر API - قیمت پکیج چربی گیر API - سیستم چربی گیر
پکیج چربی گیر API

چربی گیر API جاذبه معمولی

چربی‌گیر API جاذبه معمولی یک دستگاه تفکیک گرانش است که با استفاده از اصول قانون استوکس طراحی شده است. سرعت بالا آمدن قطرات روغن را بر اساس چگالی، اندازه و خصوصیات آب آن ها تعریف می کند. طراحی جداکننده براساس اختلاف وزن مخصوص بین روغن و فاضلاب است. زیرا این اختلاف بسیار کمتر از اختلاف وزن مخصوص بین مواد معلق و آب است. بر اساس این معیار طراحی، بسیاری از مواد معلق در کف چربی‌گیر API جاذبه معمولی به عنوان یک لایه رسوب قرار می گیرند.

روغن به بالای چربی‌گیر API جاذبه معمولی جریان می یابد. فاضلاب لایه میانی بین روغن بالا و مواد جامد در پایین خواهد بود. استاندارد های طراحی چربی‌گیر API جاذبه معمولی، اگر به درستی اعمال شوند. هندسه، طرح و اندازه چربی‌گیر API جاذبه معمولی را فراتر از اصول ساده قانون استوکس تنظیم می کنند. این شامل هزینه های ورودی و خروجی تلاطم جریان خروجی آب و همچنین سایر عوامل است. چربی‌گیر API جاذبه معمولی نیاز به حداقل نسبت طول به عرض ۵: ۱ و حداقل نسبت عمق به عرض ۰.۳: ۰.۵ دارد.

به طور معمول در عملکرد چربی‌گیر API جاذبه معمولی، لایه روغن، که ممکن است حاوی آب به دام افتاده ای و مواد جامد معلق نیز باشد، به طور مداوم از بین می رود. این لایه روغنی حذف شده برای بازیابی محصولات با ارزش در حال پردازش مجدد استفاده شود یا دفع شود. لایه رسوب پایین تر توسط زنجیر و پاروها (یا دستگاه های مشابه) و پمپ لجن برداشته می شود.

محدودیت‌های طراحی چربی گیر API
  • در چربی‌گیر API جاذبه معمولی باید اندازه متوسط ​​قطرات روغن در آب و یا فاضلاب کمتر از ۱۵۰ میکرون باشد.
  • تراکم روغن بیشتر از ۹۲۵ کیلوگرم در متر مکعب برای چربی‌گیر API جاذبه معمولی مهم و مورد نیاز است.
  • مواد جامد معلق در چربی‌گیر API جاذبه معمولی به روغن می چسبند. به این معنی که چگالی روغن موثر بیشتر از ۹۲۵ کیلوگرم در متر مکعب است.
  • در چربی‌گیر API جاذبه معمولی یکی از مهم ترین نکات این است که باید دمای آب کمتر از ۵ درجه سانتی گراد باشد.
  • هیدروکربن های محلول در سیستم چربی‌گیر API جاذبه معمولی، معمولا سطح بالایی دارند.
چربی گیر CPI

طبق قانون استوکس، روغن های سنگین تر به زمان ماندگاری بیشتری در چربی‌گیر API جاذبه معمولی نیاز دارند. در بسیاری از موارد که روغن ها به فرمول های مولکولی سنگین تری تبدیل شدند و یا از روغن ها با فرمول مولکولی سنگین تری استفاده شده است و زمان ماند افزایش نیافته اس، کارایی چربی‌گیر API جاذبه معمولی کاهش چشم گیری یافته است.

قیمت پکیج چربی گیر API


قیمت چربی‌گیر API توسط اندازه و ابعاد دستگاه، مخزن، مواد بدنه، اتصالات و تجهیزات کنترل می‌شود. در نتیجه تفاوت قیمت بین این محصولات قابل توجه است و می توانید از طریق تماس با گروه مهندسین مهاب به شماره ۸۶۱۲۲۱۷۰-۰۲۱ از قیمت چربی گیر API مطلع شوید.

امتیاز
کارشناسان شرکت مهندسین تصفیه فاضلاب مهاب طراح و مجری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی
021-86122170

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.