سپتیک تانک پلی اتیلنی فاضلاب

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

تاریخ بروزرسانی قیمت‌ها ۰۷ /۰۳ /۱۴۰۱

سپتیک تانک پلی اتیلن افقی دفنی

ردیفحجم (مترمکعب)قیمت (تومان)
1212,799,500
2420,193,000
31042,771,000
41552,390,500
530113,844,000
640121,476,000
750159,318,000

سپتیک تانک پلی اتیلن افقی غیردفنی

ردیفحجم (مترمکعب)قیمت (تومان)
115,660,400
2420,097,600
3524,867,600
41040,513,200
51247,890,800
630106,466,400
750150,732,000
سپتیک تانک پلی اتیلن - خرید سپتیک تانک

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزنی پلاستیکی دوجداره برای تصفیه فاضلاب سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می شود. سپتیک تانک پلی اتیلنی دارای دو مخزن بهم پیوسته می باشد که پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی را انجام میدهد.
اغلب ظاهر این نوع مخازن به صورت استوانه های افقی با حجم های ۲ تا ۱۴۴ مترمکعب و در ابعاد مختلف ساخته می شوند. این نوع سپتیک تانک با توجه به طراحی و عملکرد ویژه خود، کامل ترین نوع حوضچه تصفیه فاضلاب می باشد و قادر است که فاضلاب خروجی از انواع مجتمع های اداری، مسکونی و تجاری را تا ۶۳ درصد تصفیه کند.

تصفیه فاضلاب با مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن

امروزه از روش های متنوع و گوناگونی در زمینه تصفیه فاضلاب ها استفاده می نمایند، کاربرد انواع مخازن سپتیک تانک یکی از روش های تقریبا جدید و نوینی است که امروزه در اغلب کشورهای جهان مورد توجه شرکت های تصفیه آب و فاضلاب قرار گرفته و لذا امروزه از انواع این ابزار به منظور تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی- انسانی و فاضلاب های زیرزمینی استفاده می کنند. سپتیک تانک پلی اتیلنی نیز یکی از انواع مختلف مخازن سپتیک تانک می باشد.
همانطور که می دانید مواد شیمیایی و پلیمری دارای انواع مختلفی هستند و بسته به نیاز صنایع از انواع این مواد در تولید و ساخت سایر محصولات استفاده می نمایند، در ادامه لازم به ذکر است که پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از ساده ترین و ارزان قیمت ترین انواع پلیمرهای موجود در سراسر جهان می باشد که در ساخت و تولید انواع محصولات پلیمری از جمله ساخت انواع مخازن سپتیک تانک به کار می رود.
پلی اتیلن پلیمر جامدی است که از پلیمریزاسیون ماده اتیلن به دست می آید و در حالت غیر فعال و ساختاری مومی شکل در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده که تحت عنوان ماده PE نیز شناخته می شود، ماده اصلی و سازنده سپتیک تانک های پلی اتیلنی است. با استفاده از سپتیک پلی اتیلن می توان امکان گرفتگی چاه فاضلاب و چاه جذبی را به صفر رساند.

سپتیک تانک پلی اتیلنی فاضلاب - خرید سپتیک تانک - polyethylene septic tank
سپتیک تانک پلی اتیلنی فاضلاب

کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلنی

همانطور که گفته شد سپتیک تانک پلی اتیلنی یا پلاستیکی مدل خاصی از انواع مخازن سپتیک تانک است که در زمینه تصفیه انواع فاضلاب های زیرزمینی و بهداشتی کاربرد دارد. امروزه از سپتیک تانک پلی اتیلنی در اغلب کشورهای جهان استفاده می شود و مهم ترین دلیل این اتفاق کیفیت فوق العاده محصولات پلی اتیلنی در صنعت فاضلاب می باشد.
در واقع استفاده از سپتیک تانک های پلی اتیلنی در صنعت فاضلاب می تواند مزایای زیادی چه در واحدهای خصوصی و چه در واحدهای عمومی به همراه داشته باشد. به عنوان مثال این نوع سپتیک تانک برخلاف سپتیک تانک بتنی و فولادی از مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی همچون رطوبت، دما، واکنش های اسیدی و … برخوردار است که این امر موجب افزایش طول عمر این مخازن شده و در نهایت منجر به کاهش هزینه های آتی در زمینه تعمیر و نگهداری مخازن شود؛ بنابراین می توان گفت که استفاده از این محصول می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

سپتیک تانک های پلی اتیلنی را تحت عنوان مخازن HDPE نیز می شناسند که کاربرد اصلی و مهم این ابزار  خصوص کاربرد HDPE در صنعت آب و فاضلاب، حفظ منابع آب و ذخیره آن می باشد، چرا که با عملکرد ویژه سپتیک تانک پلی اتیلنی در زمینه تصفیه فاضلاب ها می توان علاوه بر تصفیه طبیعی فاضلاب، آلودگی های زیست محیطی را کاهش داد و در حفظ منابع آب اقدامات قابل توجهی را به انجام رساند.

ویژگی های مخزن 

 •  سپتیک تانک پلی اتیلنی معمولا در دو کیفیت متفاوت با ضخامت های تک جداره و دو جداره تولید و ساخته می شوند.
 •  با توجه به کیفیت و ساختار ظاهری سپتیک تانک های پلاستیکی آن ها در دو دسته سپتیک تانک پلی اتیلنی تک جداره (یا یک لایه) و سپتیک تانک دوجداره ( یا دو لایه) تقسیم بندی می کنند.
 •  برای ساخت تولید  از استانداردهای مختلفی استفاده می شود که از جمله این استانداردها می توان به استاندارد ISO9969، DIN 16961، ISIRI 9116-2، EN 13476 اشاره کرد.
 •  سایز و اندازه سپتیک تانک های دوجداره بین سایزهای ۲۰۰ الی ۳۰۰۰ میلی متر متغیر می باشد.
 • برای اتصال اجزا و بخش های مختلف سپتیک
 • تانک پلی اتیلنی از روش های متنوعی همچون روش های استفاده مکانیکی، کمربند الکتروفیوژن و جوش اکسترودری می کنند.
خرید سپتیک تانک پلی اتیلن- مخزن سپتیک تانک- polyethylene septic tank
polyethylene septic tank

خرید سپتیک تانک در صنعت تصفیه فاضلاب 

همانطور که مشخص است سپتیک تانک های پلی اتیلنی نیز بسته به کاربردی در صنعت فاضلاب و در بخش های مختلف خصوصی و عمومی دارند، دارای انواع مختلفی می باشند. بنابراین لازم است بگوییم که هر مدل از انواع سپتیک تانک های پلی اتیلنی می تواند ویژگی های مشخص و منحصر به فردی داشته باشد؛ اما به طور کل غالب تمامی سپتیک های پلی اتیلنی از ویژگی های عنوان شده در موارد بالا برخوردار می باشند.
بر این اساس لازم است که پیش از تهیه و خرید سپتیک تانک پلی اتیلنی در خصوص انواع این مخازن، ویژگی ها و مشخصات آن ها اطلاعاتی داشته باشید و همچنین متناسب با نیازی که دارید از انواع مخازن سپتیک و سایزهای متنوع آن ها استفاده کنید.
یک راهکار خوب و مناسب در این خصوص مشورت کردن با افرادی است که اطلاعات کافی در زمینه نصب انواع پکیج های تصفیه آب و فاضلاب را دارند، بدین منظور پیشنهاد می کنیم از شرکت هایی که در زمینه فروش، نصب، تعمیر و نگهداری مخازن سپتیک فعالیت می کنند راهنمایی بگیرید.
شرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه مهندسین مهاب از جمله شرکت های فعال در این زمینه می باشد که شما می توانید در خصوص تهیه و نصب انواع پکیج های تصفیه از جمله خرید و نصب سپتیک تانک های پلی اتیلنی به آن ها مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره کامل از متخصصین و کارشناسان این شرکت پکیج مورد نظر و متناسب با نیاز خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت تهیه و خریداری نمایید.

سپتیک تانک پلی اتیلنی - خرید سپتیک تانک پلی اتیلنی
خرید و نصب سپتیک تانک

ساختمان سپتیک تانک پلی اتیلنی

هر مخزن سپتیک تانک پلی اتیلنی از اجزاء و بخش های مختلفی ساخته شده که هر بخش وظیفه منحصر به فردی را در زمینه تصفیه فاضلاب بر عهده دارد. بدین منظور پیش از معرفی نحوه عملکرد مخزن سپتیک پلی اتیلنی شاید بهتر باشد که به موضوع معرفی اجزاء سپتیک تانک پلی اتیلنی بپردازیم، بدیم منظور در ادامه با ذکر موردی اجزاء سازنده این مخزن، وظایف و ویژگی های هر بخش را برای شما تشریح می کنیم:
 فلنچ ورودی: این بخش که معمولا بخش اصلی یک سپتیک پلی اتیلنی شناخته می شود، شامل لوله های ورودی است که فاضلاب را وارد مخزن سپتیک تانک می نمایند.
 مخزن اولیه: حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد از حجم مخازن سپتیک تانک پلی اتیلنی مربوط به مخزن اولیه می باشد. این بخش به وسیله لوله های بافل از قسمت دوم مخزن یعنی مخزن زلال ساز جدا می شود و همچنین مراحل اولیه و ابتدایی تصفیه فاضلاب در این منطقه آغاز می شوند.
 دیواره ی جدا کننده داخلی: این دیواره در واقع از ورود مواد شناور همچون روغن ها و ذرات چربی و ته نشین ساز به داخل مخزن زلال ساز جلوگیری می کند و کاربرد ویژه ای در این زمینه دارد.
مخزن زلال ساز فاضلاب: حدود ۳۰ درصد از حجم کل مخزن سپتیک، مربوط به مخزن زلال ساز فاضلاب می باشد. از این مخزن برای نگهداری پساب زلال شده استفاده می شود. در واقع پساب یا فاضلاب تصفیه شده پس از عبور از مرحله اول تصفیه، به این مخزن وارد می شود تا طی یک دوره زمانی کوتاه باقی مواد شناور از آن جدا شده و فاضلاب تصفیه شده از هرگونه مواد اضافی و آلودگی تمیز شود.
 قسمت مربوط به تهویه: طی واکنش های انجام شده به منظور تصفیه فاضلاب همواره گازهای مختلفی از جمله گازهای متان و سولفید هیدروژن در داخل مخزن تولید می شوند که در صورت عدم خروج آن ها، امکان انفجار در مخزن افزایش می یابد. بنابراین وظیفه این بخش خروج گازهایی است که توسط واکنش های باکتری های بی هوازی تولید شده اند، می باشد.
قسمت خروجی فاضلاب: این قسمت شامل بخش های مختلفی از جمله بافل و لوله خروجی می شود.
سیفون ورودی: در برخی مواقع از جمله زمان هایی که به صورت طولانی مدت از سیفون توالت ها استفاده نمی شود، کاسه توالت خشک شده و این امر می تواند مشکلات مختلفی را برای مخزن سپتیک به وجود بیاورد. از جمله این مشکلات می توان به بازگشت گازهای بد بو، ورود حشرات موذی و سایر آلودگی ها به داخل مخزن اشاره کرد، بدین منظور برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی همواره از یک زانویی ۹۰ درجه و شتر گلویی در ساختار سپتیک تانک های پلی اتیلنی استفاده می کنند که به آن سیفون ورودی می گویند.
سیفون خروجی: این سیفون یک زانویی ۹۰ درجه می باشد که در ابتدای لوله خروجی مخزن نصب شده و چربی ها و فاضلاب های سبک که توسط صعود حباب های گاز متان به سطح مخزن آمده اند را از مخزن خارج می کند.
عدسی اولیه و ثانویه: در ساختار سپتیک تانک های پلی اتیلنی همواره از یک عدسی تخت یا محدب استفاده می شود؛ اما استفاده از این عدسی ها چندان ضروری نیست، با این حال لازم به ذکر است که ما فقط زمانی از عدسی ها در ساختار یک مخزن پلی اتیلنی استفاده می کنیم که بخواهیم مخزن را به صورت غیر دفنی و بعنوان ایستگاه پمپاژ یا متعادل ساز فاضلاب مورد استفاده قرار دهیم.

سپتیک تانک پلی اتیلن فاضلابی - نصب سپتیک تانک پلی اتیلن
عملکرد مخزن سپتیک پلی اتیلنی

مکانیزم کارکرد سپتیک تانک پلی اتیلن

I. مرحله اول فرایند عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن
در این مرحله فاضلاب از طریق لوله های ورودی وارد بخش اولیه تصفیه؛ یعنی همان مخزن اولیه می شود. پس از ورود فاضلاب به مخزن اولیه با گذشت زمان و به تدریج محتوی فاضلاب تفکیک می شود، بدین صورت که مواد و ذرات سنگین در کف مخزن ته نشین شده و ذرات سبک تر همچون مواد چرب و روغنی روی سطح فاضلاب و به صورت شناور قرار می گیرند.
II. مرحله دوم فرایند عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن
در این مرحله واکنش های شیمیایی به وسیله باکتری های بی هوازی تولید شده توسط مواد تش نشین شده مخزن، آغاز می شود و طی این واکنش ها فاضلاب به تدریج و با گذشت زمان تصفیه می گردد.
در واقع مواد ته نشین شده در کف مخزن سپتیک با گذشت زمان به لجن تبدیل می شوند و این اتفاق منجر به تولید و تکثیر باکتری های بی هوازی و میکرو ارگانیسم ها خواهد شد. در فضای به وجود آمده باکتری ها به آرامی رشد می کنند و در پی این تغییر و تحولات فاضلاب تجزیه و تصفیه می گردد.
نکته مهم در خصوص این مرحله تولید حجم قابل توجهی از بیوگازها است که در صورت عدم خروج آن ها از مخزن، ممکن است با حوادث ناگواری همچون انفجار در مخزن مواجه شویم، به همین دلیل به منظور جلوگیری از چنین حوادثی گازهای متان حاصله از طریق قسمت مربوط به تهویه از مخزن خارج می شوند.
III. مرحله سوم فرایند عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن
در مرحله آخر پساب زلال شده یا همان فاضلاب تصفیه شده که به وسیله دیواره جداکننده داخل مخزن زلال ساز نگهداری می شود، به تدریج و به آرامی توسط لوله های خروجی از مخزن خارج و بدین طریق پساب عاری از هرگونه آلودگی و مواد آلاینده به محیط و طبیعت باز می گردد.
توجه داشته باشید که در این مرحله پساب پیش از خروج مدتی داخل مخزن زلال ساز نگهداری می شود تا ذرات چربی و مواد ته نشین ساز باقی مانده در آن توسط لوله های خروجی از فاضلاب جدا شده و در نهایت پساب زلال شده و تمام آلودگی ها بدین طریق از آن جدا می شود.

معرفی مزایا و محدودیت ها

بنابراین با توجه به ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد مخازن سپتیک تانک پلی اتیلنی شاید بهتر باشد که کمی هم در ارتباط با مزایا و معایب کاربرد این محصولات در صنعت تصفیه آب و فاضلاب صحبت کنیم.

مزایا:

 •  نصب سریع و آسان مخازن در انواع محیط ها
 • تصفیه دائم فاضلاب های مسکونی، تجاری، صنعتی، بهداشتی و …
 • آب بندی و ایزولاسیون کامل و دقیق
 • سالم بهداشتی
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی و بیولوژیکی همچون رطوبت، دما، اشعه ماورابنفش، زلزله، سیل و …
 • طول عمر بیش از ۵۰ سال
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی همچون اسیدها، بازها، گازهای حاصله از واکنش های شیمیایی تصفیه فاضلاب و …
 • حمل و نقل آسان
 • سبک و کم وزن
 • قیمت مناسب
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

محدودیت:

 •  کنترل مداوم مخزن از نظر میزان فاضلاب انباشته شده
 • جلوگیری از سرریز شدن فاضلاب و نشت آن به محیط اطراف
 •  تعیین دوره های زمانی مختلف به منظور تخلیه لجن انباشته در مخزن
کارشناسان شرکت مهندسین تصفیه فاضلاب مهاب طراح و مجری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی
021-86122170