پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

پکیج تصفیه فاضلاب ویلا
پکیج تصفیه فاضلاب ویلا ها - تصفیه فاضلاب - پکیچ تصفیه فاضلاب بهداشتی

تصفیه فاضلاب بهداشتی ویلاها

از پکیج تصفیه فاضلاب در زمان هایی که سیستم تصفیه فاضلاب واحد وجود ندارد، استفاده می شود و توصیه بر این است که تمام مجتمع های مسکونی و اداری و صنعتی و تجاری، یک سیستم تصفیه فاضلاب مجزا داشته باشد. پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها، قابلیت تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی را برای استفاده قرار دادن مجدد پساب و برای مصارفی چون آبیاری گل ها و گیاهان را دارد. ویژگی مهم پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها این است که درون زمین قرار می گیرند و هیچ فضایی از محوطه ی ویلا را اشغال نمی کنند. این نوع از پکیج از مقاومت و استحکام زیادی برخوردار است و در هنگام قرار گرفتن در زمین در برابر فشار های وارده آسیب پذیر نمی باشد.

تصفیه پساب ویلاهای مسکونی

ویلا نوعی از خانه‌های مسکونی دارای فضا و محوطه‌ای بزرگ با انواع درختان و گیاهان است. در ویلاها پساب انسانی تولید می‌شود و از سوی دیگر به دلیل وجود باغ‌ها و مزارع، میزان استفاده از آب شیرین برای آبیاری آن‌ها زیاد و قابل توجه است. بهتر است که این آبیاری از طریق پساب تصفیه‌شده انجام شود. یعنی می‌توان این مشکل را به‌راحتی و با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها رفع نمود. به‌عبارتی با تصفیه فاضلاب بهداشتی تولید شده توسط ساکنان ویلا، می‌توان به آبیاری گل‌ها و گیاهان باغ پرداخت و تا حد زیادی مصرف غیرضروری آب شیرین را کاهش داد.
آن‌چه که امروزه به یک معضل همگانی تبدیل شده، بحران کمبود آب است. مشکل کمبود آب در بخش منابع آب شیرین است که ۵ درصد از آب‌های جهان را تشکیل می‌دهند و بخش عظیمی از آن‌ها، یخچال‌های طبیعی در قطب‌ها هستند و نمی‌توان آن را مورد استفاده قرار داد.


بنابراین باید در مصرف آب شیرین نهایت وسواس را به خرج داد. دسترسی به آب شیرین برای افراد، پس از انجام عمل تصفیه آب فراهم می‌شود. آن بخش از آبی که کیفیت آن کاهش یافته، آلاینده‌هایی به‌درون آن راه یافته و به‌عنوان پساب دفع می‌شود را میتوان تصفیه نمود و آن در موارد مختلف مورداستفاده قرار داد و بدین شیوه از مصرف آب شیرین و هدر رفتن بیهوده آن جلوگیری نمود.
تصفیه فاضلاب برای حذف مواد و آلاینده‌های آلی و معدنی روی پساب‌ها انجام می‌شود و پس از آن می‌توان آن را دوباره در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی و برای آبیاری درختان و گیاهان نیز مورداستفاده قرار داد. بنابراین از پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها می‌توان بهره گرفت و خروجی آن را برای موارد دیگر نیز استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

جنس پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

جنس بدنه پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها دارای انواع مختلفی چون فولاد کربن، استیل و یا پلی اتیلن می باشد. طراحی آن بدین شیوه است که برای فرایند تصفیه از حوضچه اکسیداسیون بیولوژیکی استفاده می شود و به روش های مختلفی انجام می شود.
در این نوع از پکیج تصفیه، فرایند تصفیه به گونه ای است که لجن کمتری تولید می شود و از آنجایی که در پساب ها مواد آلی و معدنی وجود دارد، آن را برای آبیاری گیاهان و درختان مفیدتر می سازد.


پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها در نزدیکی محل سکونت انسان ها قرار داده می شوند و به همین دلیل تمهیداتی در نظر گرفته می شود تا آسایش افراد را بر هم نزند. یعنی در آن مواد آکوستیک به کار برده می شود تا صدای کمتری ایجاد کند و در مواردی نیز از صدا خفه کن استفاده می شود تا صدای آن در حین انجام عمل تصفیه، کنترل شده باشد و همچنین به دلیل ساختار و جنس مواد آن، امکان نشت ندارد و بوی بدی از آن در محیط پخش نمی شود و آزاردهنده نیست.


پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها علاوه بر امکاناتی که برای رفع آلودگی صوتی و بوی بد، دارد. در بردارنده امکاناتی چون کنترل و هدایت الکترونیک می باشد. به طوری که دارای سیستم کنترل الکتریکی اتوماتیک و تجهیزات زنگ خطر می باشد و نیازی به کنترل مداوم ندارد.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها مهاب

از پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها در مکان های مختلفی چون هتل، رستوران، خانه سالمندان، بیمارستان، مجتمع های مسکونی و اداری، فرودگاه ها، کارخانه ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. در هنگام قرار دادن این پکیج در مکان های متفاوت، تجهیزات اضافه تری بر روی آنها نصب می شود، زیرا نوع کاربری و روش به کار گرفته شده برای تصفیه فاضلاب در ویلا با مکان های دیگر متفاوت است و حتما باید با توجه به مکان مورد نظر و کاربرد آن، تعبیه شود تا از نحوه ی عملکرد صحیح و کیفیت پساب تصفیه شده خروجی آن اطمینان حاصل شود.

ویژگی‌های پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

 •  قابلیت دفن آن درون زمین و عدم اشغال فضاویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها
 •  دارای ساختمان و ساختاری کوچک
 • دارای جنس بدنه ی عالی و مقاوم
 • کاهش میزان لجن تولیدی و امکان تخلیه ی محدود
 • عدم ایجاد آلودگی صوتی به دلیل استفاده از صدا خفه کن و مواد آکوستیک
 • استفاده از سیستم کنترل اتوماتیک
 • عملکرد مداوم و پایدار با کیفیت بالا
 • مقاومت در برابر هر نوع ضربه و فشار
 • هزینه ی ارزان و مقرون به صرفه
 • امکان حمل و نقل و نصب آسان
 •  عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری مداوم
پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها - پکیج تصفیه فضلاب - پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ویلاها 

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

 • به دلیل امکان استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری باغ، در میزان آب مصرفی نیز صرفه جویی می شود.
 • به دلیل آبیاری درختان و گیاهان از طریق پساب ها، مواد آلی و معدنی زیادی به آنها منتقل می شود.
 • مواد جامد درون پساب ها، در مخزنی جداگانه جمع می شود و با رعایت کامل نکات بهداشتی عمل تخلیه انجام می شود.
 • از آنجایی که از روش ها و فرآیند های خاصی برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود، بنابراین، تولید لجن آن کم است.
 • از عملکرد و راندمان خوبی در انجام تصفیه فاضلاب بهداشتی برخوردارند.
 • نیاز به تعمیرات زیادی ندارد و میزان تخلیه لجن آن کم است و کاملا مقرون به صرفه است.
 • به دلیل استفاده از تجهیزات مناسب برای جلوگیری از انتشار بو و صدا، بسیار مناسب هستند.
 • برای کارکردن نیازی به مصرف انرژی و برق ندارد.
تصفیه فاضلاب ویلاها
تصفیه پساب ویلاهای مسکونی

معایب پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

قطعا یکی از بهترین پکیج ها برای تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی محسوب می شوند ولی دارای محدودیت ها و معایبی به شرح زیر هستند.

 •  امکان تصفیه داروها را ندارد و برای استفاده از آن باید فرآیند های مختلف جهت تصفیه دارو، به کار گرفته شود.
 • قابلیت تصفیه فاضلاب هایی که با سرعت زیاد به درون مخزن وارد شوند را ندارد و برای سرعت عمل بیشتر باید از تجهیزات دیگری استفاده کرد.
 •  دارای سیستم چربی گیر نمی باشد و به همین دلیل برای موقعیتی چون رستوران ها کارایی ندارد و باید حتما تجهیزات اضافی در پکیج نصب شود.

عوامل مؤثر بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها

 •  جنس مواد به کار گرفته شده برای ساخت پکیج است که در قیمت نهایی آن تاثیر دارد. مثلا قیمت پکیج تصفیه فاضلاب ویلایی بتنی با پکیج تصفیه فاضلاب ویلایی فولادی متفاوت است.
 •  چگونگی نصب آن است که در صورت نصب آن بر روی زمین و یا در صورت حفاری و دفن آن درون زمین، قیمت پکیج نیز متفاوت خواهد بود. در زمان قرار دادن آن بر روی سطح زمین، هزینه فضا و تجهیزات مختلف برای نصب آن نیز لحاظ می شود.
 • کیفیت و میزان سرعت پساب ورودی به سیستم، مورد دیگری جهت تعیین قیمت است. لازم به ذکر است، در صورت استفاده از این پکیج در مکان هایی غیر از ویلا باید تجهیزات اضافی بر روی آن نصب شود.
 • کیفیت پساب خروجی و درجه تصفیه پساب مورد نظر، مورد مهمی در روند قیمت گذاری پکیج می باشد.
 • دبی ورودی پساب از عوامل موثر در تعیین قیمت می باشد.
 •  حجم مخزن و امکان ذخیره سازی مواد و همچنین امکان تخلیه فاضلاب نیز در زمره ی عوامل موثر بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها می باشد.
امتیاز
کارشناسان شرکت مهندسین تصفیه فاضلاب مهاب طراح و مجری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی
021-86122170

4 دیدگاه دربارهٔ «پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها»

  1. سلام وقت بخیر
   ممنون از دیدگاه شما
   فاضلاب حاصل از سرویس بهداشتی ویلا ها به صورت مستقیم وارد پکیج تصفیه فاضلاب می شود و پس از انجام فرآیند بیولوژیکی و سپس گندزدایی آماده برای استفاده مجدد برای آبیاری می باشد.
   برای آشنایی بیشتر با انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://mahaab.net/services_category/sanitary-wastewater-treatment/

  1. سلام وقت بخیر
   برای طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ویلاها عوامل مختلفی همچون مساحت، تعداد افراد ساکن، میزان فاضلاب خروجی و …. بسیار تاثیر گذار است. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان مهاب تماس بگیرید.
   https://mahaab.net/
   ۰۲۱-۸۶۱۲۲۴۶۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *