منهول یکی از مهم ترین بخش های سیستم فاضلاب می باشد که نیاز به حفاری دارد. برای سهولت در دسترسی سیستم های فاضلاب خانگی و شهری برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب به یک مسیر از منهول های فاضلاب استفاده می گردد. دسترسی به منهول های فاضلاب با تجهیزات ایمنی از حوادث ناشی از گازهای متان و سولفید هیدروژن انجام شود. از منهول های فاضلابی در سیستم های فاضلاب صنعتی و تصفیه فاضلاب بهداشتی در صنایع مختلف نفت،گاز، نیروگاه برق، پتروشیمی و خطوط انتقال شهری استفاده می شود.

فروش منهول پیش ساخته شرکت مهاب

کاربرد منهول مهاب

منهول یا همان آدم رو (محفظه دسترسی، محفظه نگهداری، گودال دسترسی) محفظه ای است که برای متصل کردن شبکه و اتصالات لوله ها، راه های فاضلابی، تعمیر و نگهداری شیرآلات (شامل آب، فاضلاب، تلفن، برق، تخلیه طوفان، گرمایش منطقه و گاز)، راه های انتقال و بازبینی فاضلاب بکار می رود. منهول به ویژه منهول فاضلابی برای اتصال خطوط و تاسیسات زیرزمینی و متصل کردن چندین شبکه و خط به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. 

منهول از مهمترین قسمت های سیستم تصفیه فاضلاب می باشد. و نیاز به حفاری را از بین میبرد. در سیستم تصفیه فاضلاب شهری و خانگی برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب به مسیرها از منهول استفاده میشود. در سیستم فاضلاب صنعتی و صنایع مختلف مانند نیروگاه ها، پتروشیمی، خطوط انتقال شهری، نفت و گاز از آدم رو های فاضلابی استفاده میشود.

انواع منهول شرکت مهندسین مهاب

قیمت منهول شرکت مهاب

جنس و وزن در تعیین قیمت تمام شده منهول بسیار حائز اهمیت است. محاسبه قیمت منهول به فاکتور های متعددی مانند ارتفاع، ضخامت و قطر لوله های ورودی و خروجی … بستگی دارد که هر چه این پارامتر ها بزرگ تر شوند قطعا در افزایش قیمت منهول تاثیر دارد. در واقع قطر ورودی و خروجی ها تعیین کننده قطر منهولی است که باید خریداری کنید. برای دریافت مشاوره خرید، استعلام قیمت و دریافت پروپوزال و پیش فاکتور از شرکت تجهیزات فاضلابی مهاب می توانید با شماره 02186122170 تماس بگیرید.

خرید منهول فاضلابی مهاب

منهول پیش ساخته

اهمیت روز افزون تصفیه پساب ها الزامی است تا شرکت های تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب اجرای تصفیه خانه ها را تسریع دهند به همین خاطر استفاده از منهول پیش ساخته بسیار قابل توجه شده است. تولید و فروش منهول پیش ساخته مهاب بطور گسترده و متنوع، متناسب با نیاز پروژه و سفارش مشتری صورت می گیرد.

انواع متریال تولید یا ساخت منهول های پیش ساخته فاضلاب

 

  • منهول پلاستیکی یا پلی اتیلن
  • منهول بتنی پیش ساخته
  • منهول پیش ساخته آجری
  • منهول پیش ساخته فایبرگلس

منهول های پیش ساخته پلی اتیلن فاضلاب

جمع آوری پساب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اجرای پروژه های فاضلابی و بهبود کیفیت تلاش هایی بسیاری صورت گرفته است. محصولات پلیمری مانند منهول پیش ساخته پلی اتیلن به جای منهول بتنی جزئی از تجهیزاتی است که باعث بهبود کیفیت اجرا و تسریع در روند عملیات اجرایی جمع آوری فاضلاب شده‌اند. منهول پلی اتیلن پیش ساخته مهاب با بهترین دستگاه ها مطابق با تکنولوژی روز و با بهترین طراحی و مواد اولیه طراحی و تولید میشود. کاربرد اصلی آدم رو پلی اتیلن در انتقال خطوط شهری، پتروشیمی، نیروگاه ها و انواع صنایع نفت و گاز میباشد.

قیمت منهول پیش ساخته پلی اتیلن

محاسبه قیمت منهول پیش ساخته به طور مستقیم بر قیمت ساخت منهول پیش ساخته تاثیر دارد. آدم روهای پیش ساخته بر اساس سایز، نوع کاربرد و نیاز پروژه در قطرهای 1000 ،1600 ،1200 و 1800 ساخته میشود. یکی دیگر از عوامل موثر در محاسبه قیمت منهول پلی اتیلن پیش ساخته ضخامت منهول می باشد که طبق استانداردها و محاسبات فنی توسط کارشناسان مربوطه، منهول ها با ارتفاع کمتر از 6 متر دارای ضخامت 10 میلی متر می باشند و اگر ارتفاع منهول پلی اتیلن بیش از 6 متر باشد. ضخامت بدنه منهول 12 میلی متر خواهد بود و کاملا مشخص است که این اعداد تاثیر مستقیمی در محاسبه قیمت منهول دارد.

منهول‌ بتنی پیش ساخته

در اجرا و نصب منهول بتنی پیش ساخته میزان تراک خاک و سنگرها هیچ مشکلی ایجاد نمیکند و نصب به راحیت انجام می گیرد. درزگیرهای استاندارد و اتصالات انعطاف‌پذیر برای این منهول ها به راحتی در دسترس هستند. گروه مهندسین مهاب با بهره گیری از دانش روز و تکیه بر توان نیروی متخصص صنعت فاضلاب اقدام به پیاده‌سازی و اجرای منهول های پیش ساخته بتنی می کند.

استاندارهای خرید منهول فاضلابی

  • طبق استاندارهای ملی دارای وزن سبک و مقاومت مکانیکی بالا باشد
  • منهول فاضلاب دارای لایه داخلی صیقلی و رنگ روشن
  • جنس منهول فاضلاب مقاوم در برابر اسید و بازها
  • داشتن سطح صاف و منظم
  • از چسبندگی آلاینده های محیطی جداره خارجی منهول جلوگیری نماید وخاصیت رسوب ناپذیری داشته باشد
  • از ورود فاضلاب به آب های زیرزمینی خودداری نماید