پکیج تصفیه فاضلاب

هر آبی که توسط انسان یا هر موجود دیگری مصرف می شود، آلاینده هایی را در خود حمل می کند. زمانی که آب تصفیه شده به آبی پر از انواع مختلف آلاینده تبدیل شد، ‌آن را فاضلاب می نامند که دفع آن بدون تصفیه به محیط اطراف بسیار خطرناک و غیر قانونی است. هر گونه عملی که کمک کند تا فاضلاب آلوده، آلاینده های خود را تا سر حد استاندارد مطلوب از بین ببرد یا از دست دهد را تصفیه فاضلاب گویند.
شرکت تصفیه آب و فاضلاب مهاب،‌ ارائه دهنده انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و تصفیه فاضلاب صنعتی به صورت کاملا اختصاصی می باشد. پکیج های  شرکت مهاب مجموعه ای فرآیند ها می باشد که به کمک دستگاه های تصفیه پساب، روش ها و… انجام می شود.

دستگاه تصفیه فاضلاب یا پکیج تصفیه فاضلاب سیستمی است که قادر به تصفیه فاضلاب های مایع و جامد خارج شده از مجتمع های تجاری، مسکونی، بیمارستان ها، پالایشگاه ها، صنایع نفت و پتروشیمی و… می باشد. 

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - تصفیه فاضلاب - پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب با توجه به میزان جریان فاضلاب و ویژگی های پساب در انواع پکیج های پلی اتیلن، کامپوزیتی و فلزی طراحی و تولید می شود. طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بسته به نوع و ظرفیت فاضلاب ورودی و دیگر پارامترها بستگی دارد. به علت وجود نبود زیر ساخت های مناسب، تصفیه خانه مرکزی و سیستم های انتقال فاضلاب، با گسترش شهر نشینی، ساخت شهرک های مسکونی و افزایش روزافزون جمعیت، تولید فاضلاب و تصفیه فاضلاب انسانی در مناطق به موضوع مهمی تبدیل شده است. جهت تصفیه فاضلاب خانگی می توان، از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی که راه حلی مطمئن و مقرون به صرفه در تصفیه فاضلاب انسانی، استفاده نمود.

پارامترهای پکیج تصفیه فاضلاب

از پارامتر های مهم و اساسی در طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب، مقدار فاضلاب تولید شده و مشخصات آن و همچنین مشخصات پساب خروجی تصفیه شده است. طراحی پکیج تصفیه فاضلاب با توجه به نوع فاضلاب ورودی، ظرفیت فاضلاب و پارامتر های موجود انجام می شود که شامل مجموعه اقداماتی است که یک شرکت با اخذ اطلاعات اولیه و مد نظر قرار دادن استاندارد ها اقدام می نماید تا بتواند فاضلاب ورودی را به پساب عاری از مواد آلاینده و عوامل بیماری زا تبدیل نمایند.

اهمیت تولید پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب به منظور تصفیه و استفاده مجدد از انواع فاضلاب ها، از جمله فاضلاب های بهداشتی-انسانی و فاضلاب های صنعتی، جهت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و حفظ منابع آب، ساخته می شوند. این پکیج ها می تواند بر حسب مقدار جریان فاضلاب و ویژگی فاضلاب مورد تصفیه در انواع پکیج های فلزی، پلی اتیلن و کامپوزیتی طراحی و ساخته می گردد.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب شرکت مهاب

بکارگیری کمترین فضا برای اجرای پکیج، امکان جا به جایی راحت پکیج، نداشتن بوی نامطبوع، کاملا اقتصادی و کاربردی، آسان بودن بهره وری، رعایت استاندارد های بین المللی سازمان محیط زیست، پکیج ها و تصفیه خانه ها در شرکت مهاب براساس مشخصات فاضلاب پروژه ها طراحی، ساخته و اجرا می شوند. پکیج های طراحی و اجرا شده توسط مهاب دارای 1 سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب مهاب - پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

مشاوره ، طراحی و ساخت انواع تصفیه خانه فاضلاب توسط گروه مهاب

تصفیه پساب صنعتی توسط مجموعه ای از روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی در غالب مراحل الزامی اولیه و ثانویه (استفاده از تجهیزات گوناگون تصفیه فاضلاب  همانند چربی گیر و سپتیک تانک فاضلابی) و مراحل اضافی پیش تصفیه و تصفیه پیشرفته در صورت لزوم انجام می شود. نوع روش مورد استفاده برای انجام تصفیه صنعتی به نوع فاضلاب تولید شده در صنایع مختلف بستگی دارد. در تصفیه فیزیکی آشغالگیری، دانه گیری و ته نشینی صورت می گیرد.

پکیج تصفیه فاضلاب - پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

انواع پکیج‌های تصفیه فاضلاب

فاضلاب کارواش، فاضلاب خاکستری، تصفیه خانه فاضلاب قالیشویی، پکیج تصفیه پساب صنایع غذایی، فاضلاب کارخانه، فاضلاب رستوران، پساب بیمارستانی، فاضلاب پتروشیمی، تصفیه خانه کشتارگاه، فاضلاب دباغی و چرم سازی، پساب گاوداری، پساب مرغداری، شیرابه زباله ها، کاغذ سازی، نساجی، آبکاری

کاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب

از پکیج های تصفیه فاضلاب می توان برای تصفیه فاضلاب بهداشتی مجتمع های مسکونی و اجتماعات مسکونی، تصفیه فاضلاب بیمارستان، تصفیه فاضلاب اردوگاه ها و کمپ های کارگری، تصفیه فاضلاب کارخانه‌ها، تصفیه فاضلاب صنعتی صنایع، تصفیه فاضلاب کارواش، تصفیه پساب قالیشویی استفاده کرد.